5th Annual Wrestle4Hope All-American Girls Classic Results
Elementary - E1
1st Place - Cassidy Babcock of Blanco
2nd Place - Kassandra Arundale-walton of ZIA WARRIORS
3rd Place - Gabriella Garcia of NMPAL
Round 1
Round 1 - Cassidy Babcock (Blanco) won by fall over Gabriella Garcia (NMPAL) (Fall 0:08)
Round 1 - Kassandra Arundale-walton (ZIA WARRIORS) received a bye () (Bye)
Round 2
Round 2 - Kassandra Arundale-walton (ZIA WARRIORS) won by decision over Gabriella Garcia (NMPAL) (Dec 12-10)
Round 2 - Cassidy Babcock (Blanco) received a bye () (Bye)
Round 3
Round 3 - Gabriella Garcia (NMPAL) received a bye () (Bye)
Round 3 - Cassidy Babcock (Blanco) won by fall over Kassandra Arundale-walton (ZIA WARRIORS) (Fall 0:18)
Elementary - E2
1st Place - Jaden Meadows of Manzano Monarch Wrestling
2nd Place - Malaya Hofman of NMPAL
3rd Place - Bianca Aeundale-maestas of ZIA WARRIORS
Round 1
Round 1 - Jaden Meadows (Manzano Monarch Wrestling) received a bye () (Bye)
Round 1 - Malaya Hofman (NMPAL) won by fall over Bianca Aeundale-maestas (ZIA WARRIORS) (Fall 0:44)
Round 2
Round 2 - Malaya Hofman (NMPAL) received a bye () (Bye)
Round 2 - Jaden Meadows (Manzano Monarch Wrestling) won by fall over Bianca Aeundale-maestas (ZIA WARRIORS) (Fall 0:57)
Round 3
Round 3 - Bianca Aeundale-maestas (ZIA WARRIORS) received a bye () (Bye)
Round 3 - Jaden Meadows (Manzano Monarch Wrestling) won by fall over Malaya Hofman (NMPAL) (Fall 0:18)
Middle School - MS1
1st Place - Demarra Goldman of NMPAL
2nd Place - Demirra Goldman of NMPAL
3rd Place - Tram Tran of HMS-Springstowne Lady Wildcats
4th Place - Amora Yazzie of Gladiators-SSWC
Round 1
Round 1 - Demirra Goldman (NMPAL) won by fall over Tram Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:40)
Round 1 - Demarra Goldman (NMPAL) won by fall over Amora Yazzie (Gladiators-SSWC) (Fall 0:30)
Round 2
Round 2 - Tram Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Amora Yazzie (Gladiators-SSWC) (Fall 0:42)
Round 2 - Demarra Goldman (NMPAL) won by fall over Demirra Goldman (NMPAL) (Fall 1:32)
Round 3
Round 3 - Demarra Goldman (NMPAL) won by fall over Tram Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:17)
Round 3 - Demirra Goldman (NMPAL) won by fall over Amora Yazzie (Gladiators-SSWC) (Fall 1:13)
Middle School - MS2
1st Place - Chailynn Amaro of Socorro Warrior Jr. Wrestling
2nd Place - Sarah Dilag of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Trinh Tran of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Chailynn Amaro (Socorro Warrior Jr. Wrestling) won by fall over Trinh Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:31)
Round 1 - Sarah Dilag (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 2
Round 2 - Chailynn Amaro (Socorro Warrior Jr. Wrestling) received a bye () (Bye)
Round 2 - Sarah Dilag (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Trinh Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:48)
Round 3
Round 3 - Chailynn Amaro (Socorro Warrior Jr. Wrestling) won by major decision over Sarah Dilag (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Maj 8-0)
Round 3 - Trinh Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Middle School - MS3
1st Place - Cristen Martinez of CCYW Legends
2nd Place - Gardenia Martinez of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Alyssa Goodman of Tech-Fall Wrestling
Round 1
Round 1 - Cristen Martinez (CCYW Legends) won by decision over Alyssa Goodman (Tech-Fall Wrestling) (Dec 10-3)
Round 1 - Gardenia Martinez (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 2
Round 2 - Gardenia Martinez (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Alyssa Goodman (Tech-Fall Wrestling) (Fall 2:31)
Round 2 - Cristen Martinez (CCYW Legends) received a bye () (Bye)
Round 3
Round 3 - Alyssa Goodman (Tech-Fall Wrestling) received a bye () (Bye)
Round 3 - Cristen Martinez (CCYW Legends) won by fall over Gardenia Martinez (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:48)
Middle School - MS4
1st Place - Miranda Sanchez of NMPAL
2nd Place - Valeria Flores of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Millicent Bassi of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Valeria Flores (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 1 - Miranda Sanchez (NMPAL) won by fall over Millicent Bassi (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:15)
Round 2
Round 2 - Miranda Sanchez (NMPAL) received a bye () (Bye)
Round 2 - Valeria Flores (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Millicent Bassi (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 4-1)
Round 3
Round 3 - Millicent Bassi (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 3 - Miranda Sanchez (NMPAL) won by decision over Valeria Flores (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 2-0)
Middle School - MS5
1st Place - Gabby Lozano of HMS-Springstowne Lady Wildcats
2nd Place - Delia Sanchez of Belen
3rd Place - Angelene Lacsa of HMS-Springstowne Lady Wildcats
4th Place - Myliyah Tuvera of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Gabby Lozano (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Delia Sanchez (Belen) (Fall 0:15)
Round 1 - Angelene Lacsa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Myliyah Tuvera (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:42)
Round 2
Round 2 - Delia Sanchez (Belen) won by fall over Angelene Lacsa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:40)
Round 2 - Gabby Lozano (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Myliyah Tuvera (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:18)
Round 3
Round 3 - Delia Sanchez (Belen) won by fall over Myliyah Tuvera (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:53)
Round 3 - Gabby Lozano (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Angelene Lacsa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:37)
Middle School - MS6
1st Place - Amilliana Espinosa of HMS-Springstowne Lady Wildcats
2nd Place - Alexandra Arroyo of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Scarlett Sarantes of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Amilliana Espinosa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Scarlett Sarantes (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:53)
Round 1 - Alexandra Arroyo (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 2
Round 2 - Scarlett Sarantes (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 2 - Amilliana Espinosa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Alexandra Arroyo (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 7-2)
Round 3
Round 3 - Alexandra Arroyo (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Scarlett Sarantes (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:46)
Round 3 - Amilliana Espinosa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Middle School - MS7
1st Place - Neylan Green of HMS-Springstowne Lady Wildcats
2nd Place - Amoorea Percy of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Victoria Jade Ellender of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Amoorea Percy (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 1 - Neylan Green (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Victoria Jade Ellender (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 6-0)
Round 2
Round 2 - Amoorea Percy (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Victoria Jade Ellender (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 7-2)
Round 2 - Neylan Green (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 3
Round 3 - Neylan Green (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Amoorea Percy (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 6-3)
Round 3 - Victoria Jade Ellender (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Middle School - MS8
1st Place - Tristian Martinez of CCYW Legends
2nd Place - Isabella Mendoza of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Tristian Martinez (CCYW Legends) won by fall over Isabella Mendoza (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:51)
Round 2
Round 2 - Tristian Martinez (CCYW Legends) won by fall over Isabella Mendoza (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:26)
Middle School - MS9
1st Place - Nancy Rodriguez of Stars and Stripes Wrestling
2nd Place - Denise Feria of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Nancy Rodriguez (Stars and Stripes Wrestling) won by fall over Denise Feria (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:10)
Round 2
Round 2 - Nancy Rodriguez (Stars and Stripes Wrestling) won by fall over Denise Feria (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:12)
1st Place - Cassidy Babcock of Blanco
2nd Place - Kassandra Arundale-walton of ZIA WARRIORS
3rd Place - Gabriella Garcia of NMPAL
Round 1
Round 1 - Cassidy Babcock (Blanco) won by fall over Gabriella Garcia (NMPAL) (Fall 0:08)
Round 1 - Kassandra Arundale-walton (ZIA WARRIORS) received a bye () (Bye)
Round 2
Round 2 - Kassandra Arundale-walton (ZIA WARRIORS) won by decision over Gabriella Garcia (NMPAL) (Dec 12-10)
Round 2 - Cassidy Babcock (Blanco) received a bye () (Bye)
Round 3
Round 3 - Gabriella Garcia (NMPAL) received a bye () (Bye)
Round 3 - Cassidy Babcock (Blanco) won by fall over Kassandra Arundale-walton (ZIA WARRIORS) (Fall 0:18)
Elementary - E2
1st Place - Jaden Meadows of Manzano Monarch Wrestling
2nd Place - Malaya Hofman of NMPAL
3rd Place - Bianca Aeundale-maestas of ZIA WARRIORS
Round 1
Round 1 - Jaden Meadows (Manzano Monarch Wrestling) received a bye () (Bye)
Round 1 - Malaya Hofman (NMPAL) won by fall over Bianca Aeundale-maestas (ZIA WARRIORS) (Fall 0:44)
Round 2
Round 2 - Malaya Hofman (NMPAL) received a bye () (Bye)
Round 2 - Jaden Meadows (Manzano Monarch Wrestling) won by fall over Bianca Aeundale-maestas (ZIA WARRIORS) (Fall 0:57)
Round 3
Round 3 - Bianca Aeundale-maestas (ZIA WARRIORS) received a bye () (Bye)
Round 3 - Jaden Meadows (Manzano Monarch Wrestling) won by fall over Malaya Hofman (NMPAL) (Fall 0:18)
Middle School - MS1
1st Place - Demarra Goldman of NMPAL
2nd Place - Demirra Goldman of NMPAL
3rd Place - Tram Tran of HMS-Springstowne Lady Wildcats
4th Place - Amora Yazzie of Gladiators-SSWC
Round 1
Round 1 - Demirra Goldman (NMPAL) won by fall over Tram Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:40)
Round 1 - Demarra Goldman (NMPAL) won by fall over Amora Yazzie (Gladiators-SSWC) (Fall 0:30)
Round 2
Round 2 - Tram Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Amora Yazzie (Gladiators-SSWC) (Fall 0:42)
Round 2 - Demarra Goldman (NMPAL) won by fall over Demirra Goldman (NMPAL) (Fall 1:32)
Round 3
Round 3 - Demarra Goldman (NMPAL) won by fall over Tram Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:17)
Round 3 - Demirra Goldman (NMPAL) won by fall over Amora Yazzie (Gladiators-SSWC) (Fall 1:13)
Middle School - MS2
1st Place - Chailynn Amaro of Socorro Warrior Jr. Wrestling
2nd Place - Sarah Dilag of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Trinh Tran of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Chailynn Amaro (Socorro Warrior Jr. Wrestling) won by fall over Trinh Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:31)
Round 1 - Sarah Dilag (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 2
Round 2 - Chailynn Amaro (Socorro Warrior Jr. Wrestling) received a bye () (Bye)
Round 2 - Sarah Dilag (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Trinh Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:48)
Round 3
Round 3 - Chailynn Amaro (Socorro Warrior Jr. Wrestling) won by major decision over Sarah Dilag (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Maj 8-0)
Round 3 - Trinh Tran (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Middle School - MS3
1st Place - Cristen Martinez of CCYW Legends
2nd Place - Gardenia Martinez of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Alyssa Goodman of Tech-Fall Wrestling
Round 1
Round 1 - Cristen Martinez (CCYW Legends) won by decision over Alyssa Goodman (Tech-Fall Wrestling) (Dec 10-3)
Round 1 - Gardenia Martinez (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 2
Round 2 - Gardenia Martinez (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Alyssa Goodman (Tech-Fall Wrestling) (Fall 2:31)
Round 2 - Cristen Martinez (CCYW Legends) received a bye () (Bye)
Round 3
Round 3 - Alyssa Goodman (Tech-Fall Wrestling) received a bye () (Bye)
Round 3 - Cristen Martinez (CCYW Legends) won by fall over Gardenia Martinez (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:48)
Middle School - MS4
1st Place - Miranda Sanchez of NMPAL
2nd Place - Valeria Flores of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Millicent Bassi of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Valeria Flores (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 1 - Miranda Sanchez (NMPAL) won by fall over Millicent Bassi (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:15)
Round 2
Round 2 - Miranda Sanchez (NMPAL) received a bye () (Bye)
Round 2 - Valeria Flores (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Millicent Bassi (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 4-1)
Round 3
Round 3 - Millicent Bassi (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 3 - Miranda Sanchez (NMPAL) won by decision over Valeria Flores (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 2-0)
Middle School - MS5
1st Place - Gabby Lozano of HMS-Springstowne Lady Wildcats
2nd Place - Delia Sanchez of Belen
3rd Place - Angelene Lacsa of HMS-Springstowne Lady Wildcats
4th Place - Myliyah Tuvera of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Gabby Lozano (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Delia Sanchez (Belen) (Fall 0:15)
Round 1 - Angelene Lacsa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Myliyah Tuvera (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:42)
Round 2
Round 2 - Delia Sanchez (Belen) won by fall over Angelene Lacsa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:40)
Round 2 - Gabby Lozano (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Myliyah Tuvera (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:18)
Round 3
Round 3 - Delia Sanchez (Belen) won by fall over Myliyah Tuvera (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:53)
Round 3 - Gabby Lozano (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Angelene Lacsa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:37)
Middle School - MS6
1st Place - Amilliana Espinosa of HMS-Springstowne Lady Wildcats
2nd Place - Alexandra Arroyo of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Scarlett Sarantes of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Amilliana Espinosa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Scarlett Sarantes (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:53)
Round 1 - Alexandra Arroyo (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 2
Round 2 - Scarlett Sarantes (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 2 - Amilliana Espinosa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Alexandra Arroyo (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 7-2)
Round 3
Round 3 - Alexandra Arroyo (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by fall over Scarlett Sarantes (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:46)
Round 3 - Amilliana Espinosa (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Middle School - MS7
1st Place - Neylan Green of HMS-Springstowne Lady Wildcats
2nd Place - Amoorea Percy of HMS-Springstowne Lady Wildcats
3rd Place - Victoria Jade Ellender of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Amoorea Percy (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 1 - Neylan Green (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Victoria Jade Ellender (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 6-0)
Round 2
Round 2 - Amoorea Percy (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Victoria Jade Ellender (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 7-2)
Round 2 - Neylan Green (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Round 3
Round 3 - Neylan Green (HMS-Springstowne Lady Wildcats) won by decision over Amoorea Percy (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Dec 6-3)
Round 3 - Victoria Jade Ellender (HMS-Springstowne Lady Wildcats) received a bye () (Bye)
Middle School - MS8
1st Place - Tristian Martinez of CCYW Legends
2nd Place - Isabella Mendoza of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Tristian Martinez (CCYW Legends) won by fall over Isabella Mendoza (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 0:51)
Round 2
Round 2 - Tristian Martinez (CCYW Legends) won by fall over Isabella Mendoza (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 2:26)
Middle School - MS9
1st Place - Nancy Rodriguez of Stars and Stripes Wrestling
2nd Place - Denise Feria of HMS-Springstowne Lady Wildcats
Round 1
Round 1 - Nancy Rodriguez (Stars and Stripes Wrestling) won by fall over Denise Feria (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:10)
Round 2
Round 2 - Nancy Rodriguez (Stars and Stripes Wrestling) won by fall over Denise Feria (HMS-Springstowne Lady Wildcats) (Fall 1:12)